Laudacja do Boskiej. Interpretacje – konkurs i e-book!

Laudacja do Boskiej. Interpretacje – konkurs i e-book!

To konkurs zorganizowany przez V Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy, Wydawnictwo EZOONEIR.COM oraz Małgorzata Siemianowska, czyli Kobieta Treściująca. 21 marca br., podczas Szkolnego Dnia Poezji, odbyło się jego rozstrzygnięcie.

Inicjatorką pomysłu była dr Sylwia Iglewska, nauczycielka języka polskiego w bydgoskim liceum, której przypadły do serca moje wiersze. Bardzo jestem wdzięczna za tak ciepłe przyjęcie i rozwijającą współpracę!

Dzięki nieszablonowemu podejściu moje wiersze zostały zestawione z utworami tak wspaniałych twórców jak: Julian Tuwim, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Bolesław Leśmian.były omawiane na zajęciach w klasie maturalnej. A stąd już mały krok, którym było ogłoszenie konkursu na interpretację utworu „Laudacja do Boskiej”, pochodzącego z tomiku „Dziewczyna z Północy”.

Na konkurs wpłynęło 50 prac, przez co komisja konkursowa miała dość trudne zadanie. Zdecydowałyśmy się wybrać 7 prac, które zachwyciły nas kompozycją, stylem, formą, ale także przenikliwością i wrażliwością. Wszystkie prace konkursowe, opatrzone osobistymi refleksjami dr Iglewskiej i moimi własnymi, w e-book złożyła pięknie Agnieszka Mlicka, dyrektorka wydawnictwa. Publikacja zawiera wskazówki do interpretacji utworu poetyckiego na maturze.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród obyło się 21 marca 2022 r., którą to datę ustanowiono jako Światowy Dzień Poezji.